Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki dotyczących cookies.
  • Prodietik - Profesjonalna analiza składu ciała.

ANALIZA SKŁADU CIAŁA

Analiza składu ciała jest jednym z podstawowych etapów wizyty u dietetyka. Metoda impedancji poszczególnych tkanek organizmu (BIA – Body Impedence Analysis) pozwala dokładnie, bezinwazyjnie i bezpiecznie dokonać pomiaru wagi, ilości tkanki tłuszczowej, masy kostnej, mięśniowej, zawartości wody w organizmie. Pozwala również określić wiek metaboliczny, poziom tkanki wisceralnej i PPM (Podstawowa Przemiana Materii).

Na czym polega analiza składu ciała?

Impedancja bioelektryczna to rodzaj oporu elektrycznego. Wyniki badania otrzymuje się dzięki przepuszczeniu przez tkanki prądu o natężeniu nieprzekraczającym 1 mA, który jest zupełnie niewyczuwalny przez pacjenta. Dzięki temu, że poszczególne tkanki stawiają różny opór, jesteśmy w stanie dokładnie przeanalizować skład ciała. Analiza składu ciała jest prostym badaniem, które stanowi podstawę pracy z dietetykiem. Dzięki przeprowadzeniu analizy dietetyk może dokładnie ustalić indywidualną dietę. Badanie odbywa się podczas jednego spotkania, które zakończone jest omówieniem wyników i zaplanowaniem dalszych kroków. Do przeprowadzenia badania używa się urządzenia zwanego analizatorem składu ciała, na którym pacjent staje boso, nie ma potrzeby aby ściągał ubranie wierzchnie.

Czy wiesz że...?

Dokonywanie regularnych pomiarów jest bardzo pomocne w określeniu potrzeb Twojego organizmu. Na bieżąco pozwala określić postępy w procesie dietoterapii w szczególności u osób odchudzających się i budujących masę mięśniową.


Jeśli Twoja wizyta w gabinecie nie jest spontaniczna przygotuj się do pomiaru:

- na 2 godziny przed pomiarem postaraj się nie spożywać obfitych posiłków i wypijać dużych ilości płynów,
- przed pomiarem nie wykonuj intensywnych ćwiczeń fizycznych,
- bezpośrednio przed wizytą postaraj się opróżnić pęcherz,
- podczas badania należy mieć bose stopy (zadbaj aby stopy były czyste, nie smarowane kremem nawilżającym),
- postaraj się w dniu pomiaru nie ubierać ciężkiej odzieży wierzchniej.

Ważne!

Badanie nie może być wykonywane u kobiet w ciąży, osób chorych na padaczkę i osób zrozrusznikiem serca. Jeśli Twoja wizyta wypada na czas miesiączki poinformuj o tym dietetyka i poproś, o wyznaczenie innego terminu wizyty.

ZADZWOŃ I UMÓW TERMIN:
tel: 888 75 77 79


W menu znajdziesz wskazówki dotyczące pierwszej wizyty.
Pozostajemy do Twojej dyspozycji. Jeżeli masz pytania zadzwoń lub skorzystaj z mesengera.