Używamy cookies i podobnych technologii m.in. w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Pamiętaj, że zawsze możesz dokonać zmiany ustawień swojej przeglądarki dotyczących cookies.
  • Prodietik - Jak się przygotować na peirwszą wizytę u dietetyka?

PIERWSZA WIZYTA U DIETETYKA

Pierwsza wizyta w gabinecie dietetycznym jest kluczowa zarówno dla Ciebie jak i dla nas. To ona pozwoli określić Twoje potrzeby, oczekiwania i wyznaczyć cel. Dzięki niej bliżej możemy poznać Ciebie i lepiej wytyczyć ścieżkę którą razem przejdziemy. Jeśli planujesz wizytę u dietetyka od dłuższego czasu, przeczytaj proszę poniższe wskazówki i jeśli masz możliwość przygotuj się do naszego spotkania.

1. Zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć i czego oczekujesz po wizycie w gabinecie.
2. Przygotuj swoje ostatnie wyniki badań lekarskich (badania okresowe) oraz nazwy leków które przyjmujesz.
3. Uzupełnij dziennik żywieniowy w formie elektronicznej lub papierowej i zabierz go ze sobą.
4. Jeśli jesteś na diecie zabierz ze sobą obecne zalecenia żywieniowe.
5. Postaraj się aby wizyta w gabinecie nie odbywała się po obfitym posiłku.

Pamiętaj!

Jeśli już zdecydowałeś się na spotkanie bądź szczery. Tylko Twoja szczera współpraca pozwoli nam osiągnąć cel. Wszystkie historie i fakty, które poznajemy w gabinecie, pozostają w nim. Obowiązek dochowania tajemnicy wynika nie tylko z etyki zawodowej, ale także z przepisów prawa.

Podczas pierwszej wizyty po przebytym wywiadzie może okazać się, że dietetyk poprosi Cię w pierwszej kolejności o wizytę u lekarza specjalisty lub o wykonanie badań. Taka sytuacja wynika z faktu, że nie jesteśmy lekarzami, a to Twoje zdrowie jest dla nas priorytetem. Jeśli dietetyk będzie podejrzewał, że konkretne dolegliwości mogą być wynikiem choroby skieruje Cię do lekarza rodzinnego, a następnie zachęci Cię do ponownego kontaktu.
Wizyta w wyżej opisanym przypadku będzie dla Ciebie bezpłatna.

Co dalej?
Dążymy do tego, abyś znalazł z nami motywację i z uśmiechem na ustach dokonywał zmian, które staną się w końcu Twoim nawykiem.

DOWIEDZ SIĘ JAK WYGLĄDAJĄ WIZYTY KONTROLNE